MLS Football Jersey
Čt. Čvn 20th, 2024

Očekává se, že nováček San Antonia Spurs forvard/centr Victor Wembanyama (výron pravého kotníku) vynechá poslední zápas třízápasového road tripu San Antonia, řekl trenér Gregg Popovich.

Spurs ve čtvrtek prohráli se Sacramento Kings 131:129 a zavítají do Golden State Warriors. Wembanyama byl vyloučen proti Sacramentu.

„Pravděpodobně vynechá tyto dva zápasy a doufejme, že bude připraven na pondělí,“ řekl Popovich před čtvrtečním večerním zápasem, když byl dotázán na dostupnost svého hvězdného nováčka.

Wembanyama, 20, si protočil kotník ve druhé čtvrtině po prohře San Antonia 114:101 v Houstonu. Ve čtvrtek to byl sedmý zápas, který Wembanyama vynechal.

Startoval v 56 z prvních 62 soutěží Spurs. Pokud nebude hrát proti Warriors, bude to poprvé za celou sezónu, kdy vynechá po sobě jdoucí zápasy.

Wembanyamaovo zranění kotníku, které ho drží stranou pro hru Warriors

Wembanyama byl také uveden jako sporný pro úterní zápas Rockets s bolestí levého ramene. Stále však měl povolení ke hře. Během hry si však upravil pravý kotník a upřednostnil pravý bok.

Nováček Spurs opustil lavičku za stavu 3:24 ve druhé čtvrtině a vrátil se, aby odehrál své obvyklé minuty ve druhém poločase. Ačkoli 7 stop-4 velký muž hru dokončil, po poločase se nepokusil o střelu.

„Moc toho neřekl, takže jsme si neuvědomili, že mu to tehdy skutečně bránilo,“ dodal Popovich. „Když jste se poté podívali na film, mohli jste vidět, že se nepohyboval příliš dobře. Takže se o to teď stará.“

Během 56 zápasů (všechny starty) této sezóny má Wemby průměr 20,7 bodů, 10,3 doskoků, 3,4 asistencí, 3,4 bloků, které jsou v lize, a 28,8 minut na zápas.

Navíc střílí 46,9 % z pole, 33,5 % ze tříbodového dosahu a 81,5 % na čáře faulu. Vede NBA se 193 bloky a patří mu 10. místo v celkovém počtu doskoků (574) a třetí v hodnocení obrany (107,4).
San Antonio je v této sezóně 7-21 doma, 6-29 venku a 8-28 v konferenční hře.