MLS Football Jersey
So. Čvn 15th, 2024

Los Angeles Lakers prohráli v pátek večer na domácí palubovce s Brooklyn Nets 130:112 a ve druhém poločase předvedli frustrující výkon. Lakers v poločase vedli o pohodlných šest bodů, ale v závěrečných dvou čtvrtinách byli zcela přehráni, což si vyžádalo přísné pokárání od hlavního trenéra Darwina Hama.

Výkon „Jekyll a Hyde“ opět pronásleduje Lakers při domácí prohře s Nets

„Byly to dva rozdílné poločasy,“ litoval Ham. První poločas byl takový, jaký jsme chtěli… A ve druhém poločase se vrátila nedůslednost …….. Musíme se rozhodnout, jakým týmem chceme být.“

Tato frustrující polarizace se pro Lakers stala opakujícím se tématem. Po slibném začátku sezony (v prosinci vyhráli úvodní zápas sezony) opět upadli do nekonzistence. Od vítězství v IST nasbírali Lakers propastných 7 výher a 13 porážek, včetně několika čtyřzápasových sérií porážek, a vůbec se jim nepodařilo vybudovat si dynamiku.

Ani nedávné výhry nad rozjetými Clippers a Thunder jim nedokázaly dodat jiskru. Jejich poslední série tří výher přišla na začátku prosince a páteční prohra s Bucks byla jasnou připomínkou jejich slabin.

První poločas ukázal vše, čeho jsou Lakers schopni. Hladce běhali s míčem, měli 26 střel, 20 asistencí a jen čtyři ztráty. Dominovali na pozici rozehrávače, z 18 střel nastříleli 13 bodů a za celý zápas dali 32 bodů. Z týmu vyzařovalo sebevědomí a energie, když trefovali otevřené trojky (8 z 18).

Druhý poločas však přinesl naprostý kolaps. Plynulost útoku se vytratila a nahradila ji série obratů a špatná volba střelby. Jejich obrana se změnila ze skoupé na děravou, což umožnilo Bucks hrát uvolněně a skórovat ve velkém.

Snad nejznepokojivějším aspektem této prohry byla řeč těla Lakers na konci zápasu. Trenér Nets Doc Rivers to dokonce komentoval během přenosu a poznamenal, že Lakers se během několika minut dramaticky změnili z nadšení na zoufalství.

Poslední neúspěch vrátil Lakers pod hranici 500 bodů s 21 výhrami a 22 porážkami a nechal je balancovat na hraně desátého a posledního místa v play-off. Jsou o půl zápasu před Houston Rockets a o 1,5 zápasu před Golden State Warriors.

Tlak se zvyšuje a Lakers se ocitli na rozcestí. Podlehnou nekonzistenci, která je trápí celou sezonu, nebo konečně vyslyší Hamovu výzvu a přijmou identitu, kterou tak skvěle předvedli v prvním poločase proti Bucks? Pouze čas ukáže, kterým týmem se Lakers stanou.