MLS Football Jersey
Čt. Čvn 20th, 2024
China Youth Network, Peking, 9. května.(Reportér Gao Lei) Během letošního dovolené v květnu se čínský trh cestovního ruchu znovu spustil vlnu spotřeby kulturního cestovního ruchu.Na sociálních platformách „je to 100 milionů lidí v každém městě“, „domy“ v populárních turistických městech „a„ dům “,„ nárůst v objednávce v restauračních halech potravinových linkách “a dalších tématech, o nichž se vřele diskutovala o Netizens.Mnoho turistických atrakcí po celé zemi pokračovalo v ohlašování vrcholu toku cestujících.
Cestovní příjem na mnoha místech zasáhl novou maximum
Večer 5. května údaje zveřejněné odděleními kulturních a cestovních ruch na mnoha místech ukázaly, že letošní rekreační recepce „1. května“ a příjmy turistů překročily stejné období loňského roku a ve stejném období roku 2019 a dokonce dosáhly rekordu vysoký.
1. května 2024, první den dovolené v květnu, Luoyang, Henan a Longmen Grottoes Scenic Area reprodukovali scénu „lidí z veřejnosti“ a kroky a mučedníci byli turisté.Zdroj obrázku: Visual China
Údaje ukazují, že během dovolené „1. května“ obdržel Peking celkem 16,966 milionu turistů, což dosáhlo příjmů z cestovního ruchu 19,62 miliardy juanů, což je nárůst o 9,4%a 10,2%rok -za rok, což je nárůst o 18,5%a 23,1% Ve stejném období v roce 2019.Šanghajská dovolená „1. května“ obdržela celkem 16,2394 milionu turistů, což je nárůst o 3,77%rok -za rok.Podle údajů o monitorování laboratoře Big Data Laboratory na spotřebitelském trhu (Šanghaj) vydaná obchodní komisí v Šanghaji od 30. dubna do 4. května, Šanghajská online a offline spotřeba celkem 53,03 miliardy juanů.Mezi nimi byla spotřeba online 23,54 miliard juanů, což je nárůst o 8,3%ve stejném období roku 2023.
Podle údajů z provinčního ministerstva kultury Hubei přijala od 5. května celkem 14,2476 milionů turistů turistů v turistické atrakci pro provincii Hubei, což je nárůst o 13,53%a nárůst o 25,93%nad 2023 a 2019 .Během festivalu, řada malebných míst, jako je Huanghelou, Wudang Mountain, Three Gorges Falls, Shennongjie Shennong Top Scenic Area, Enshi Grand Canyon a další malebná místa 2. května.
Podle údajů zveřejněných scénickou oblastí Jiuzhaigou, během prázdnin „1. května“ obdržela malebná oblast Jiuzhaigou celkem 109 438 turistů doma i v zahraničí, což je nárůst o 24,45%rok -rok.2. května byl počet turistů ve scénické oblasti Jiuzhaigou 41 000 a největší turističtí dopravci malebného místa.
Huangshanská scénická oblast v oznámení uvedla, že dovolená „1. května“ přilákala téměř 130 000 turistů, což je nárůst o 9,7%rok -za rok.
Li Yongjian, výzkumník Institutu financí a ekonomie Čínské akademie sociálních věd, uvedl, že Čína vstoupila do vypuknutí spotřeby cestovního ruchu.S pokračujícím zdravým růstem ekonomiky mé země je celková spotřeba obyvatel nepřetržitě upgradována z typu potravin a oděvů na pohodlí, rozvoj a potěšení a podíl spotřeby cestovního ruchu v rezidenčních spotřebních deskách se stává stále důležitějším.
Trend podzemního potopení destinací cestovního ruchu je zřejmé
Během dovolené „1. května“ Peking, Šanghaj, Hangzhou, Chengdu, Chongqing, Guangzhou, Nanjing, Wuhan, Xi’an, Shenzhen a dalšími městy s pohodlnými dopravními a nejšťastnějšími kulturními turistickými zdroji jsou stále nejžhavějšími turistickými cíli v Číně.Na rozdíl od minulosti však údaje z mnoha platforem online cestovního ruchu ukazují, že trend potopení v turistických destinacích je zřejmá.
Podle údajů CTRIP jsou v roce -na míru růstu příkazů k cestovnímu ruchu, první a druhá města, nižší než třetí a čtvrtá a čtvrtá města a třetí a čtvrtá města jsou menší než okresní trh.Jako je Yangzhou, Luoyang, Qinhuangdao, Weihai, Guilin, Kaifeng, Zibo, Huangshan, Tai’an, Shangrao atd. Jsou relativně populární destinace třetích a čtvrtých měst, s průměrem 11%turistického řádu; , Jinghong, Kunshan a Pingtan jsou turistické destinace populárních krajů, s průměrným nárůstem příkazů cestovního ruchu se zvýšil o 36%.
Data z Travel Tongcheng Travel ukazují, že popularita rezervace v malých městech a malebných místech pod třetími městy pod severovýchodní a západními regiony se zvýšila o více než 100%rok -o rok.U některých turistických měst v kraji má řidičský účinek spotřebu velkého prázdninového cestovního ruchu významný účinek, jako jsou Dujiangyan, Jiuzhaigou, Dongyang, Kunshan, Lushan a další krajská -úroveň a doprava.Rezervace vstupenek na hlavních malebných místech v těchto městech v podstatě dosáhla růstu o více než 100%a počet rezervací v některých populárních malebných místech se zvýšil o více než 200%rok -za rok.
Wang Yalei, analytik výzkumného institutu CTRIP, uvedl, že z důvodu je potápěcí základna trhu nízká a růstový prostor je větší.Zároveň turisté sledují více relaxace a efektivnějších nákladů, což zrychluje potápěcí trend.Ve srovnání s „přeplněnými lidmi“ v prvních a druhých městech poskytuje potápěcí trh možnosti pro turisty k uvolnění svátků fyzicky i psychicky.Navíc, ve srovnání s vysokými svátky prvních a druhých měst, je trh efektivnější.Podle údajů CTRIP, během 1. května dovolená byla průměrná cena noci v hotelu County Market pouze polovinou průměrné ceny populárních měst v prvním a druhém -.
Za potozením trhu s cestovním ruchem je rozmanitější realita turistické oblasti a cíl čínského trhu s cestovním ruchem, stejně jako strukturální změny na straně nabídky a poptávkovou stranu trhu s cestovním ruchem.Wang Yalei věří, že z pohledu poptávky se spotřebitelé vyhýbají mentalitě „lidí z veřejnosti“ z prvního a druhého centrálního města do třetí a čtvrtého města a dokonce i z kraje, tento trend se stane v budoucnu běžnější.Z pohledu na straně nabídky zlepšilo zlepšení dopravní infrastruktury, jako je vysoká rychlost železnice, přímá povaha třetích a čtvrtých měst a okresních trhů a centrálních měst.Současně se nabídka cestovního ruchu na klesajícím trhu neustále zlepšuje.Podle neúplných statistik přidalo od prosince 2023 10 provinčních administrativních obvodů celkem 127 scénických míst 4A, z nichž 65%bylo distribuováno v krajských a krajských městech.
Mladí lidé cestují více pozornosti na „zkušenosti“
Nové zkušenosti s kulturním cestovním ruchem, jako jsou děrovací karty, nehmotné zkušenosti s kulturním dědictvím, výstavy muzea a tradiční oděvní punčové karty, také během letošního květnového svátku v květnu zavedly výlohu na spotřebu.
Data Travel Tongcheng ukazují, že během letošního dovolené v květnu se rezervační popularita populárních muzeí a starodávných malebných míst zvyšuje o více než 4krát rok -na rok.Mauzoleum císaře Qin Shi, Muzeum paláce, Guanghan Sanxingdui Museum a Luoyang Museum jsou nejoblíbenějšími muzeami prázdninového cestovního ruchu.Starověké město Zhangzhou, starověké město Lijiang, starověké město Lizhi, starověké město Kašgare a starobylé město Nanxun přitahovaly pozornost turistů s vlastním kulturním stylem a architektonickými charakteristikami.
V památkách plné tradiční kulturní atmosféry se mladí lidé přečtou mezi historií a moderností a pociťovali hluboké čínské kulturní dědictví.Osobně zažívají nehmotné kulturní dědictví, tradiční řemesla a autentickou kuchyni předků a užívají si pohlcující turistické zážitky.
Mladí lidé nejen chodili ve „vzdálené“ ve vesmírné vzdálenosti, ale také našli trendovou hratelnost ve městech a okolí, prováděni v zážitcích z hloubky a prozkoumali „vzdálené místo“, které cítilo vnitřní pocity.
Mnoho lidí během dne hrálo „speciální síly“ a udeřilo -v noci vstoupili do masážního obchodu s terapií nohou ležící a uvolněně.Podle údajů Meituan a Volkswagen, Changsha, Hunan, který řadí na desítky populárních destinací „1. května“, je distribuována s více než 15 000 obchody s masážemi pod čarou. Služby, dokonce i někteří spotřebitelé se seřadili po dobu 8 hodin a zažili místní speciální občerstvení, jen aby si sevřeli nohy.
V Xuhui Binjiang, Shanghai, Meng Chong a Mengwa mají na tržní scéně „trend noční život“.
V Xi’anu přidává hraní „National Tide“ nové kouzlo spotřebitelů. keramického malby, her Cuju atd. Výsadba xi’an charakteristická projekt volného času …
Li Yongjian uvedl, že jako páteř spotřeby se zvyšuje důležitost po -85 a po -95s v sociální spotřebě.Více sledují personalizovanou spotřebu, kvalitní spotřebu, zkušenosti a spokojenost a věnují pozornost sociální a emoční účinnosti v procesu spotřeby.Pro tento typ spotřebitelů bude snazší vybrat si lepší zážitek.
Li Jiwei, zástupce děkana Meituanského výzkumného ústavu, uvedl, že popularita cestovního ruchu nadále rostla a trendová hra se objevila nekonečně, což ukazuje na vitalitu spotřebitelského trhu s prázdninovým cestovním ruchem.Neustálé uvolňování potenciálu spotřeby cestovního ruchu pomůže dále rozšířit domácí poptávku a pomůže ekonomice neustále se rozvíjet.
(Zdroj: China Youth Network)
Zpráva/zpětná vazba

Related Post

MLS Football Jersey