MLS Football Jersey
Po. Čvn 17th, 2024

V NBA se obvykle oslavuje double-double, ale existuje i vzácný, méně populární výkon: trapný double-double. Tato neoficiální statistika označuje noc, kdy hráč dosáhne dvou double-doublů, ale zároveň se dopustí až 10 ztrát.

Trapný milník NBA: double-double

Domantas Sabonis ze Sacramenta Kings se nedávno zařadil do „double-double gimp clubu“, když při prohře s Charlotte Hornets zaznamenal 23 bodů, 19 doskoků a 11 ztrát. Sabonis si tak vytvořil nové kariérní maximum a byl zodpovědný za více než polovinu z 21 ztrát Kings v sezoně. Navzdory působivému doskoku a bodům Sabonise zastínilo 11 ztrát, které mu poprvé vynesly ocenění za double double.

Sabonis však nebyl jediný. Ačkoli „double-double cripple“ není oficiální statistikou, někteří ji vystopovali a odhalili několik legend, které k ní mají sklony:

T3. Clyde Drexler (3x) a Hakeem Olajuwon (3x): během své dlouhé kariéry zaznamenaly tyto legendy NBA každý 3 double-double.

T2. Isiah Thomas (4) a Magic Johnson (4): Tito dva soupeři mají na kontě po 4 takových zápasech, což dokazuje jejich styl hry s vysokým rizikem a vysokou odměnou.

T1. Russell Westbrook (8) a James Harden (8): Russell Westbrook a jeho spoluhráč James Harden se dělí o aktuální první místo s osmi triple-doubly. Jejich agresivní styl honby za triple-doublem si často vybírá daň v podobě vysokého počtu ztrát.

Ačkoli jsou tedy double-double chvályhodné, nezapomeňte, že ne všechna double-double jsou stejná. Až příště uvidíte hráče s působivými čísly, podívejte se blíže na jeho kolonku obratů, než ho prohlásíte za hrdinu. Možná jste svědky toho, jak se nový hráč přidává do nechvalně známého „klubu dvojnásobných mrzáků“.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MLS Football Jersey