MLS Football Jersey
Čt. Čvn 20th, 2024

„Budoucí jídlo“ rekonstruuje lidské jídelní stoly

Syntetická biologie se rychle aplikuje v potravinách, medicíně a dalších oborech a skupina inovativních podniků a vědeckých výzkumných institutů v prvním rozvržení Qingdao

Maso a mléko na jídelním stole nepochází z chovných zvířat, ale dělají to z neviditelných mikroorganismů.

Syntetická biologie je křížová disciplína určená k vytvoření nového života nebo transformace stávající formy života.Tato podvratná technologie také provedla průlom v Qingdao -qingdao Changjin Biotechnology Co., Ltd. bude aplikovat syntetickou biologickou technologii na potravinářské pole, vytvořit mikrobiální syntetický proteinový prášek, mikrobiální syntetické mléko proteinové prášek, proteinový sýr atd.

„Changjin stvoření zabaví tři klíčové prvky tří hlavních vývoje výzkumu a vývoje, výroby a trhu. V příštích pěti letech budou mléčné proteinové výrobky na stole čínských lidí. Výroba vyvinula syntetické proteinové potraviny do jednoho z Hlavní zdroje jedlého proteinu.

Pro mikroorganismy pro protein

Proč aplikovat technologii syntetické biologie do oblasti potravin?

Protože tradiční produkce proteinu zvířat chov proteinu není účinná.Údaje ukazují, že odvětví výsadby zabírá pouze 23%zemědělské půdy, ale produkovaný protein je téměř dvojnásobek protestu pro chov zvířat.

V současné době jsou alternativní proteiny rozděleny hlavně do rostlinného proteinu, buněčného proteinu, mikrobiálního proteinu atd.Rostlinné proteiny, použití sójového, hrášku a dalších rostlinných složek k výrobě masa a mléčných výrobků je kultivovat maso in vitro živočišnými buňkami;

Jako jeden z předních podniků v oblasti syntetické biologie provedl Changjin Biological výzkum a vývoj s mikrobiologií, molekulární biologií, syntetickou biologií a fermentačními projekty.

Mezi nimi, v oblasti mikroorganismů, byla knihovna Changjin Biological Lauret Library oddělena, prověřena a kultivována a vytvořila knihovnu živých zdrojů kmene, vícerozměrné výběr a domestikaci bakterií a získala patentový kmen podvozku vhodné pro komerční vývoj vhodný pro komerční vývoj .V oblasti syntetického biologického výzkumu provedla společnost Changjin Biological komplexní výzkum v několika dimenzích, jako jsou hostitelé, genetické cíle, metabolické dráhy, genetické operační systémy, technologie editace genů a jedinečné biologické komponenty. Přesně vylučované mikroorganismy mají poprvé, aby si uvědomily heterogenní expresi jedlých kmenů po celém světě a poprvé na světě realizovaly ne -methanol -indukované expresní systémy laktoproteinu.      

Tempo komercializace zrychluje

Ačkoli alternativní bílkoviny mají výhody úspory energie a snižování emisí a ochrany zvířat, čelí také výzvám, jako jsou relativně vysoké náklady a nedostatečné povědomí spotřebitele.Příklad je v posledních několika letech.

„Jídlo má přísné požadavky na bezpečnost a náklady a musí splňovat požadavky na vysoké vyjádření a snadné čištění. a výzkum rozvoje aplikací potravin.

Vzhledem k mnoha výzvám v oblasti výzkumu a vývoje a trhu se společnost Changjin Biological vytvořila devět výzkumných a vývojových týmů, které pronikají a po proudu od středního a po proudu, a rozvíjejí řadu produktů, které vyhovují potřebám spotřebitelů.V současné době jsou pole pro uvolňování produktů Changjin Biological hlavně mikrobiální syntetický proteinový prášek, mikroorganismy syntetický mléčný proteinový prášek, proteinové lupínky, proteinový sýr atd., A jsou po proudu od vajec, kuličky, mléčné bílkoviny, nápoje jogurtu, pudding, umělecké maso, umělecké maso a atd. Jídlo poskytuje nové suroviny zdravé potraviny pro nízké kalorie, vysoké bílkoviny a vysokou dietní vlákno.

Kromě neustálého zlepšování tržního rozpoznávání, Cruph, meta proteinového krému a snadných -aplikačních sýrů meta -proteinových sýrových produktů vyvinutých společností Changjin Biology také získaly čest hlavních autoritativních cen.

„Unikátní výhody polohy společnosti Qingdao, pohodlné podmínky letecké dopravy, dokonalá infrastruktura a dobré obchodní prostředí zajistily projekt při nejrychlejším startu a vložily do výroby.“ „Belt and Road“ Národní vývoj přizpůsobené produkty a spektrální systémy, čímž řídí trhy proti proudu a downstream, a snaží se přispívat k vývozům a technologii Qingdao Biotechnology.      

Směrem k více oblastem aplikací

Výroba potravin je pouze jednou z populárních aplikací v současné syntetické biologii.Podle výzkumu společnosti McKinsey mohou biologické výrobní výrobky v budoucnu pokrýt 60%chemických výrobních produktů.

Například čínští vědci objevili a extrahovali artemisinin k léčbě malárie, ale Artemisinin by měl být extrahován z velkého množství výsadby Huanghua Artemisia Annua, což je časově náročné a pracné.Použití syntetických biologických metod k optimalizaci souvisejících genů artemisininu v rostlinách a jeho zavedení do kvasinek může efektivně syntetizovat premiérovou kyselinu artemisickou v premifikovaném

V posledních letech dosáhl Qingdao v oblasti medicíny a dailizace mnoho výsledků syntetického biologického výzkumu a někteří vstoupili do fáze industrializace.

Například nervová kyselina lze použít ke zlepšení mozkové nervové slabosti. velké problémy s výrobou.Tým Qingdao Institute pro biologickou energii a proces Čínské akademie věd získal lipidové kmeny a procesy s vysokým obsahem neurotických kyselin prostřednictvím lipidů s vysokou neurotickou kyselinou cestou k rozšíření cesty mastných kyselin, transformaci esterizační dráhy, což je transformace esterizační dráhy, přeměnu esterizační dráhy a transformace esterizace.

Glycerin glykosid je důležitá surovina pro kosmetiku.Qingdao Zhongke Lanzhi Biotechnology Development Co., Ltd. používá k dosažení zelené biologické výroby čistých přírodních produktů s vysokou hodnotou, jako je glykosid s vysokou hodnotou.(Qingdao Daily/Guanhai novinář Zhou Xiaofeng)

Related Post

MLS Football Jersey