MLS Football Jersey
So. Čvn 15th, 2024

Vzestupná a sestupná sezóna Portlandu Trail Blazers nabrala v úterý večer další dramatický obrat, když těsně zvítězili 111:109 nad Oklahomou City Thunder. Bolest z porážky však nebyla pro Blazers jediným zážitkem. Nyní jsou zapleteni do sporu, který hrozí zvrátit výsledek zápasu a vést k historické odvetě.

Jádro sporu se odehrálo v posledních vteřinách zápasu. Když Portland vedl 15,6 sekundy před koncem 109:108, trenér Chancey Billups se pokusil vyžádat si oddechový čas. Rozhodčí však místo toho, aby jeho požadavek akceptovali, odpískali dvojnásobný driblink, který šel proti Blazers. To odstartovalo sérii událostí:

Prohra Trail Blazers s Thunder vyvolává kontroverze, napětí v odvetě roste

Billups, rozzlobený nepískáním, se dostal do kontaktu s rozhodčím a byl mu odpískán technický faul.
Ihned poté byl Billups vyloučen ze hry.
Technický faul měl za následek, že OKC získalo míč a dva trestné hody, z nichž jeden trefilo a vyrovnalo.
Vteřiny před koncem zápasu se trefil Jalen Williams a zpečetil vítězství Thunder.
Blazers nebyli s tímto postupem spokojeni a domnívali se, že měl být uznán Billupsův timeout. To je přimělo k podání formálního protestu u ligového úřadu, v němž napadli konečný výsledek.

Ačkoli protesty nejsou v NBA ničím neobvyklým, potenciální důsledky tohoto případu jsou závažné. Pokud liga najde důkazy, které potvrdí tvrzení Portlandu o chybách rozhodčích, může se rozvinout řada bezprecedentních scénářů:

Nejdramatičtějším by mohlo být opakování od sporného rozhodnutí o oddechovém čase (15,6 sekundy před koncem). To by znamenalo, že by se oba týmy vrátily do Moda Centre k dalšímu zápasu 6. března, aby navázaly na předchozí utkání.
Pokuty nebo vyloučení rozhodčích: Pokud protest odhalí nedbalost rozhodčího, může NBA dotyčného funkcionáře potrestat pokutou nebo pozastavením činnosti.
Žádné opatření: Ačkoli je to méně pravděpodobné, liga může také protest zamítnout a potvrdit stávající výsledek.
Bez ohledu na výsledek protest Blazers zastínil vítězství Thunder. Spor vyvolal vášnivou debatu mezi fanoušky a analytiky a jeho historické opakování by mohlo ještě více napínat sezónu NBA. Rozhodnutí ligy o protestech bude ostře sledováno a jeho důsledky by mohly potenciálně přepsat rekordy obou týmů.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MLS Football Jersey