MLS Football Jersey
Čt. Čvn 20th, 2024

Bezpečnost potravin odkazuje na netoxické a neškodné potraviny, které splňuje jeho náležité nutriční požadavky a nezpůsobuje žádné akutní, subakutní nebo chronické poškození lidského zdraví.Podle definice bezpečnosti potravin Beno je bezpečnost potravin „problémy veřejného zdraví, které mají toxické a škodlivé látky lidského zdraví v potravinách“.Bezpečnost potravin zahrnuje bezpečnost výroby i provozní bezpečnost;

Bezpečnost potravin nelze ignorovat

1. Bezpečná strava k dosažení „pěti bodů“

Nejprve to udržujte čisté.Věnujte pozornost svým rukama, udržujte nádobí a kuchyňské náčiní čisté a udržujte ledničku, kuchyň a prostředí jídelny čisté.

Za druhé, musíme se oddělit.Potraviny a suroviny by měly být odděleny od zpracování kuchyňského nádobí a kontejnerů zpracovaného jídla.

Zatřetí, musíte to uvařit.Potraviny, jako je maso, drůbež, vejce, vodní výrobky atd., By měly být po vaření přiměřeně zpracovány a spáleny.

Začtvrté, musíme udržovat jídlo vědecky.Vařené jídlo nepřesahuje 2 hodiny při pokojové teplotě;

Za páté, potravinové suroviny jsou spolehlivé.Kupte si drůbež hospodářských zvířat a vodní výrobky z pravidelných kanálů, hlavní zrna bez plísní, fazolí a brambor, jakož i čerstvou zeleninu a ovoce.

2. Různé nutriční potraviny

1. Silná a podrobná shoda.Na základě jemných zrn, jako jsou jemné rýžové bílé nudle, se odpovídá náležitě s celými zrny, jako je hnědá rýže a celozrnná pšenice.Tato kombinace může nejen zvýšit živiny základního jídla, ale také obohatit chuť základního jídla, jako je aroma pšenice vyráběná celozrnou.Denní svorkové potraviny lze také střídat nebo spárovat s potravinářskými brambory a dalšími ingrediencemi.Brambory jsou bohaté na pektin a jiné látky.

2. Ve spojení s ovocem a zeleninou existují rozmanité typy.Zelenina a ovoce jsou bohaté na vitamíny, minerály a dietní vlákninu a tři jídla denně jsou nezbytná.Při výběru zeleniny se snažte zajistit, aby existovaly rozmanité typy a bohaté barvy, kořenová zelenina, jako je jam, zelenina, jako jsou ravioli, listová zelenina, jako je zelí, květák, jako jsou západní modré květy a ovoce a zelenina, jako jsou rajčata, jako jsou rajčata .Doporučuje se mít čerstvou zeleninu a jíst ovoce každý den.

3. Čerstvé maso, bezpečné zpracování.Maso, jako je drůbež hospodářských zvířat, ryby a krevety, jsou na prázdninovém jídelním stole nezbytná jídla.Nutriční obsah různých masů je odlišný a při nákupu nebo stravování se s ním doporučuje léčit jinak.Obecně lze říci, že je preferováno ryby a krevety s nízkým obsahem tuku a bohaté na nenasycené mastné kyseliny; obsah železa.Současně se doporučuje používat napařování, vaření, dušené a méně smažené, grilované a smažené způsoby vaření.Aby bylo zajištěno chuť a výživu čerstvé zvířecí drůbeže, ryb a krevet, je vhodné okamžitě koupit nebo jíst.Opakované zmrazené maso a vodní výrobky mohou snadno způsobit výživovou ztrátu a špatnou kvalitu.

3. Dietní rovnováha Více cvičení

1. rozumná shoda, mírná strava.Přiměřené jídlo může zlepšit imunitní stav lidského těla a zvýšit odolnost vůči nemoci.Denní strava by měla mít různé potraviny, hlavně zrna, jíst více ovoce a zeleniny, jíst mléko často, jíst ryby, drůbež, vejce, libové maso a vhodně zvyšovat potraviny bohaté na vysoce kvalitní bílkoviny, vitamíny a minerály, aby vyhovovaly potřebám lidského těla uspokojit potřeby lidského těla.Kombinace masa a zeleniny, tloušťky tloušťky, rozmanité barvy, množství každého jídla vyžaduje malé množství a stejné složky se mění, což vede k různým jídlu.Udělejte mírnou stravu a nepřejídejte se.

2. Jíst a vyvážení, zdravá hmotnost.Lidé ve všech věkových kategoriích by měli dodržovat každodenní cvičení, udržovat energetickou rovnováhu a udržovat zdravou váhu.Nadměrná hmotnost nebo příliš vysoká zvýší riziko onemocnění.Přetrvávat v každodenním cvičení, jako je chůze, běh, hraní atd.Pokuste se zkrátit sedavý čas a není vhodné sledovat televizi a surfovat po internetu po dlouhou dobu.Během jarního festivalu by měl být zachován pravidelný rozvrh, aby se zajistil dostatečný spánek.

Studentské vzdělávání v oblasti bezpečnosti potravin

1. Jaké jsou problémy při nákupu jídla?

1. Kupte si v běžném obchodě, nekupujte „tři -žádné“ jídlo kolem kampusu a ulic;Štítek potravy musí být označen: název produktu, tabulka složek, čistý obsah, název továrny, adresa stránky, datum výroby, životnost skladování, standardní číslo produktu atd.Nekupujte produkty s nepravidelnými štítky;

2. Z jakých stravovacích hygienických návyků by měly být vyplaceny?

Nejprve je vařená voda nejlepší nápoje Třetí je, že před jídlem jedete syrové. Filles a syrové koriandr;

Zatřetí, jak dobré jíst sladkosti?

Letní nápoje jsou bohaté na cukr a děti jsou po jídle náchylné k zánětu kůže a různými chorobami.Pokud v létě vezmete příliš mnoho cukru, bude vyrobeno velké množství kyselých látek, které narazí normální kyselinářská rovnováha krve a učiní z dítěte kyselou ústavu.Kromě výše uvedeného vlivu postrádají mnoho nápojů pro vývoj dětí.

Jaké jsou nutriční potraviny?

Jeden je jíst více ryb, vaječných žloutků, krevet, mořské řasy, řasy, libové maso a další potraviny; , pijte více mléka, nejlépe děti s taurinem, speciálním mlékem, nikoli pšeničným mlékem.

1. Znalostní body bezpečnosti potravin:

1. Věnujte pozornost hygieně, umyjte si ruce před jídlem, opláchněte si ústa po jídle a nemusíte chytit jídlo.

2. Žvýkáte pomalu, nepohlujte.Soustřeďte se na stravování, neříkej úsměv.

3. Nekupujte jídlo na ulici bez licence.

4. Nekupujte neznámé produkty ani vypršená jídla.

5. Ovoce a zelenina s kůží by měly být co nejvíce loupany.

6. Dlouhodobé vybíravé jídlo a částečné zatmění nejsou pro zdraví dobré, často způsobují anémii podvýživy a nedostatku železa.

7. Tři jídla denně by měla být přiměřená, strava by měla být zasloužena a pravidelně jíst.Nevybírají jedlíky, nedívejte částečné zatmění a nepřejídají se.

8. Pozdrav způsobuje nadměrný příjem energie a výživy, což může snadno způsobit obezitu a ovlivnit lidské zdraví.

9. Dieta by měla být lehká a méně soli a příliš mnoho slaných potravin zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku.

10. Nafouknutá jídla, jako jsou bramborové lupínky a sněhové koláče, jsou vysoký olej, vysoce -kalorie, potraviny s nízkými rochy a nelze je často jíst.

11. Nebuď chamtivý pro studené nápoje.

12. Musí existovat výběr, včas a vhodné množství občerstvení.Nejezte během jídla, jedl občerstvení před spaním a sledování televize není dobrý zvyk.

13. Ořechová jídla, jako jsou arašídy a vlašské ořechy, obsahují více bílkovin, rostlinného oleje, fosfolipidů, vitamínů, železa a další minerály, což pomáhá vývoji mozku a zvyšuje paměť.

14. Jezte méně tuku, solených, uzených a smažených potravin.

15. Čokoláda není výživa.Čokoláda je vysoká, ale nutriční hodnota je nízká.

16. Pitná voda každý den je dobrá pro zdraví.Pijte více vařené vody a pijte méně sladkých nápojů.

17. Studenti by měli pít několikrát každý den, asi 200 ml pokaždé nečekat na žízeň a pít vodu.

18. Dlouhodobé pití sladkých nápojů může způsobit, že mladí lidé jsou pro mladé, zlomeniny, zubní kaz a obezitu.

19. Mezi živiny vyžadované lidským tělem patří hlavně: protein, lipidy, uhlohydráty, minerály, vitamíny a voda.Moderní výživa skóre dietní vlákno do sedmého největšího živin.

20. Zelenina může poskytovat lidské vitamíny, minerály, dietní celulózu atd. Proto musíme brát zeleninu každý den.

Za druhé, jak snížit zbytky zeleninové pesticidy.

1.Metoda namáčení vody: Pesticidy na zeleninu jsou hlavně organické fosforové pesticidy.

2.Metoda namáčení alkalické vody: Metodou je nejprve opláchnout povrchovou nečistotu, namočte ji do alkalické vody (obvykle 5-10 gramů alkalických nudlí s 500 ml vody) po dobu 5-15 minut a poté opláchněte vodou 3-5 časy.

3.Metoda skladování: Zbytkové pesticidy na zelenině mohou být v průběhu času pomalu rozkládány.Zimní meloun a dýně mohou být umístěny po dobu 1 týdne před jídlem.

4.Metoda horké vody: Některá zelenina a ovoce mohou odstranit některé zbytkové pesticidy horkou vodou.Obvykle se používá pro celer, špenát, zelené papriky, květák atd., Nejprve omyjte povrchovou nečistotu vodou, odstraňte ji ve vroucí vodě po dobu 2-5 minut a poté ji omyjte vodou po dobu 2-5 minut.

Originální název: [[[věda o bezpečnosti potravin] Bezpečnost potravin Malý smysl “

Related Post

MLS Football Jersey