MLS Football Jersey
Čt. Čvn 20th, 2024

Jamal Murray pochválil Denver Nuggets za to, že dokázali využít své zkušenosti z mistrovství, když na tom záleželo, ale zdůraznil, že potřebovali lepší začátek.

Obhájci titulu v NBA se v neděli večer vrátili ze 14bodového deficitu v prvním poločase a porazili oslabený tým Portland Trail Blazers 112:103.

Nuggets překonali pomalý začátek a porazili Blazers 112:103

Murray přiznal, že Nuggets mají tendenci přidávat v závěru utkání, a řekl: „Vždycky jsem byl rád, že jsem se mohl přidat: „Myslím, že jsme měli být na začátku zápasu trochu víc v obraze, místo abychom museli znovu přidávat.“

Nikola Jokič vedl Denver s 29 body, Murray přispěl 21 body a prokázal skvělou rozehrávací schopnost s poměrem asistencí k obratu 10:1. V závěru utkání výrazně přispěli také mladí guardi Christian Braun a Peyton Watson.

I přes pomalý začátek si Nuggets vylepšili domácí bilanci na působivých 21-4. Do vedení se však dostali až v posledních vteřinách třetí čtvrtiny.

Blazers, které vedli Deandre Ayton s 27 body a Anfernee Simons s 26 body, drželi zaplněnou halu po většinu večera v relativním klidu. Zatímco Portland hrál po celý zápas dobře, ve druhém poločase se trápil v útoku a trefil pouze jeden ze 13 tříbodových pokusů.

Trenér Portlandu Chancey Billups pochválil snahu svých mladých hráčů, zejména Scotta Hendersona, který skvělým výkonem oslavil své 20. narozeniny. I přes prohru Billups povzbudil Hendersona, aby v lize pokračoval v růstu a rozvoji.

Celkově Nuggets sice ukázali svou mistrovskou mentalitu, když se zvedli, ale zároveň si uvědomili, že je důležité začít zápas s větší intenzitou, aby se nespoléhali pouze na hrdinství v závěru utkání.