MLS Football Jersey
So. Čvn 15th, 2024

Ja Morant všem připomněl, proč je superhvězdou, a dovedl tým Memphis Grizzlies ke strhujícímu vítězství 116:115 v prodloužení nad New Orleans Pelicans. Jeho 31bodový výkon zakončený dechberoucí smečí umlčel pochybovače a podpořil další vítězství Grizzlies.

Memphis ve druhém poločase prohrával o 15 bodů, ale dokázal se vrátit a Jaren Jackson Jr. měl v nastaveném čase šanci vyhrát z čáry trestných hodů. Svou druhou střelu však minul a zápas dospěl do prodloužení.

Morant umlčel pochybovače vítězstvím spojky, Grizzlies pokračují v jízdě

Grizzlies v prodloužení našli svůj rytmus a nikdo nezazářil lépe než Morant. Vedl útok, který vyvrcholil hromovým zakončením alley-oop, jímž Memphis vteřinu před koncem zvýšil na 115:109.

Stejně elektrizující byla i jeho pozápasová oslava, když proběhl tunelem s hravým „Mysleli si, že už se to nestane!“ a vzal si na mušku skeptiky, kteří pochybovali o schopnosti Grizzlies zopakovat úspěch proti Pelicans.

Výhra znamenala čtvrté vítězství Memphisu v řadě od Morantova návratu po suspendaci, včetně dvou triumfů nad New Orleans. Zdá se, že je jako doma – v prvních čtyřech zápasech po návratu měl průměr 28,8 bodu, 5,5 doskoku, 8,5 asistence a hvězdnou efektivitu střelby.

Morantův vliv je nepopiratelný, což mu vyneslo ocenění Hráč týdne Západní konference za první týden po návratu. Do týmu vlil energii a naději a vyvolal otázky, zda se oslabení Grizzlies mohou proplížit do play-off na Západě.