MLS Football Jersey
So. Čvn 15th, 2024

Luka Dončič předvedl na Štědrý den v dresu Dallasu Mavericks show, když při výhře nad Phoenixem Suns nastřílel 50 bodů a přidal 15 asistencí. Výkon byl o to působivější, že Dončič přispěl také v obraně, kde se blýskl šesti doskoky, čtyřmi zisky a třemi bloky.

Po zápase Dončič novinářům řekl, že je více pyšný na svůj výkon v obraně než na útočnou explozi. Dokonce žertem prohlásil, že by měl být zvažován do All-Defensive Teamu.

Luka Dončič na Štědrý den ukradl 50 bodů a 15 asistencí.

Na základě Dončičových statistik v této sezoně je možné, že by mohl být zvažován do All-Defense týmu. Svým výkonem o vánoční noci zvýšil svůj průměr krádeží na 1,4 na zápas, což ho řadí na 15. místo v lize.

Dončičův padesátibodový výkon byl také historicky významný. Vyrovnal se Ricku Barrymu v počtu bodů nastřílených ve vánočním zápase, více jich nastříleli pouze Bernard King a Wilt Chamberlain. Dončič také překonal hranici 10 000 bodů v první čtvrtině svého 358. zápasu kariéry, což je sedmý nejrychleji dosažený milník.

Impozantní výkon čtyřiadvacetiletého Slovince byl více než dostatečný k tomu, aby ochromil Suns Mavericks na jejich palubovce, i když někteří hráči Phoenixu se činili. Grayson Allen zaznamenal 32 bodů, Chimezie Metu 23 bodů a 19 doskoků a Devin Booker 20 bodů v utkání, v němž Kevin Durant nastřílel jen 16 bodů.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MLS Football Jersey