MLS Football Jersey
So. Čvn 15th, 2024

Příval tříbodových střel Memphisu Grizzlies v pátek večer zmařil naděje Los Angeles Lakers na nový začátek měsíce na domácí palubovce. Memphis Grizzlies na konci třetí čtvrtiny vyrovnali, ale ve čtvrté čtvrtině přestříleli Lakers o 14 bodů (127:113) a prodloužili sérii porážek Lakers na čtyři zápasy.

Lakers v krizi: zmařené naděje, otázky, ztráty

Tato poslední prohra snižuje bilanci Lakers na 17 výher a 19 porážek, čímž se i přes nedávné vítězné období ocitají dokonce mimo boje o play-off. LeBron James, který vedl tým s 32 body, ale v klíčových momentech se trápil, shrnul trápení svého týmu bez obalu: „Teď jsme prostě na nic.“

Jejich potíže jsou však hlubší než nedávná krize. Od vítězství na šampionátu v Las Vegas před třemi týdny se bilance Lakers zhoršila, vyhráli jen tři z deseti zápasů. Vítězství v turnaji bylo považováno za potenciální bod obratu, ale nyní bledne do bezvýznamnosti.

„Jsou to jen dva zápasy,“ řekl James. Vzorek je tak malý. Všichni vyzdvihují zápas ve Vegas a neustále na něj poukazují. Jsou to jen dva zápasy. V tom zápase jsme hráli dobře. Byl to zápas sezony, hráli jsme, vyhráli jsme. Ale jsou to opravdu jen dva zápasy.“

Zatímco James výhru bagatelizoval, hlavní trenér Darwin Ham byl před zápasem ujištěn o podpoře svého šéfa, který všechny vyzval, aby na nedávnou prohru příliš nereagovali.

„Už mě unavuje, jak se lidé pozastavují nad každým naším zápasem,“ řekl Ham. Ve skutečnosti je to směšné. No tak, je to přece maraton. Jsme v problémech. Je to pořád stejný tým. … V poslední době jsme odehráli několik zápasů na vysoké úrovni a musíme se k tomu vrátit.

„Musíme dál bojovat. Nesmíme prohrát ani jeden zápas.

Memphis Grizzlies mají čtyři hráče, kteří nastříleli 20 a více bodů, včetně Jarena Jacksona Jr.

„Jsou to hráči NBA,“ řekl James o střelbě za tři body hráčů Memphis Grizzlies. Tvrdě na sobě pracují. Zdá se, že se to proti nám často stává, kdy se procento střelby otočí na druhou stranu. Máme svůj vlastní herní plán a způsob, jakým ho provádíme, a myslím, že jsme se o to snažili. Oni nás za to donutili zaplatit.

Lakers doufali, že v lednu získají výhodu domácího prostředí, ale zatím se jim to nepodařilo a v náročném programu, kdy 11 z prvních 12 zápasů odehráli v Crypto.com Areně, prohráli dva zápasy. Nedělní utkání s rozjetými Los Angeles Clippers, kteří vyhráli 14 z posledních 16 zápasů, tento důraz ještě umocnilo.

Anthony Davis hledá řešení uvnitř týmu a zdůrazňuje, že k obratu je zapotřebí individuální zodpovědnost.

„Zbývá nám odehrát ještě hodně zápasů,“ řekl Davis. Ale právě teď jdeme špatným směrem. To poslední, co potřebujeme, je rozpadnout se, zvlášť když jsou hráči mimo hru. Takže musíme držet pohromadě a vyřešit to. Nesmíme podléhat emocím, nesmíme si stěžovat a nesmíme si brát věci osobně.

„Všichni – já, všichni v šatně, trenérský štáb – se musíme podívat do zrcadla a zjistit, co může každý z nás udělat lépe, aby pomohl týmu k lepšímu. Myslím, že právě tak se můžeme zvednout a zvrátit situaci.“

Tlak na Lakers, které čeká nelehký boj o zvrat v sezoně, roste. Individuální sebereflexe, lepší provedení a návrat ke kolektivní formě budou klíčové, pokud se chtějí dostat z krize a zachránit naději na play-off.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MLS Football Jersey