MLS Football Jersey
So. Čvn 15th, 2024

Výkon Michaela Jordana v pátém zápase finále NBA v roce 1997, nechvalně proslulý „zápas proti chřipce“, se nesmazatelně zapsal do basketbalové historie. Jeho vzdorný výkon, kdy zdánlivě bojoval s chřipkou, slouží jako inspirativní příběh pro všechny sportovce. Jak by se ale takový scénář odehrál v dnešní NBA?

Steve Kerr, Jordanův spoluhráč a současný hlavní trenér Golden State Warriors, nabízí pohled do zákulisí Jordanova výkonu. Vzpomíná, že „během rozstřelu měl kapačku. Byli jsme na finálovém zápase na střední škole v Park City, 45 minut od Salt Lake, a on se sotva mohl hýbat.“ V Kerrových očích byl Jordanův výkon „hrdinský“, ale poukazuje na to, jak se věci změnily.

Hra proti chřipce: Legendární výkon v měnící se NBA

Kerr to dává do kontrastu se situací Steph Curryho v březnu 2020. Currymu, který se toužil vrátit po zranění ruky, bránil v návratu lékařský personál Warriors. Curry byl sice nešťastný, ale „chápal, proč jsme chtěli přijmout dodatečná opatření“, což podtrhuje posun směrem k upřednostňování zdraví a bezpečnosti hráčů.

Kerr tvrdí, že převzetí kontroly nad lékařskými rozhodnutími ze strany týmů je zásadní. Dnes jsou hráči jako Curry povzbuzováni, aby naslouchali lékařům a ujistili se, že jsou plně připraveni, než budou riskovat další zranění.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MLS Football Jersey