MLS Football Jersey
Čt. Čvn 20th, 2024
Po loňském roce Bankruptcy Storm se zdá, že bolest bank ve Spojených státech dosud neskončila.
Nejnovější situace ukazuje, že provozní tlak může znamenat, že finanční instituce musí prodat aktiva, aby si zachovala stabilita závazků aktiv, zatímco Federální rezervní politika může zvýšit tlak kolísání cen aktiv.
Letos SPDR S&P Region Bank ETF klesla asi o 13%a její výkon je mnohem menší než velké banky.Finanční stabilní pololetá zpráva Federálního rezervního systému zveřejnila minulý týden, že banky s vysokými komerčními nemovitostmi a spotřebitelskými půjčkami mohou utrpět větší ztráty.
Čistý úrokový tlak
V posledních dvou týdnech se mnoho regionálních bank, které oznámily jejich finanční zprávy, prudce pokleslo.Mezi nimi se PNC Financial, Citizen Financial, M&T Bank a Spojené státy Hezhong Bank snížily o více než 20%.
Hlavním důvodem této situace je to, že příjmy čistého úrokového výnosu byly narušeny zvýšením nákladů na vklad a vysoká úroková sazba není pod tlakem.US Hezhong Bank uvedla, že tvrdě pracuje na řešení nárůstu nákladů na financování, protože zákazníci převádějí hotovost z vyšší bezpečnou alternativy z bank na fondy měnového trhu, jako jsou fondy peněžního trhu, aby získali lepší výnosy.Čistý úrokový výnos banky (NII) klesl o 20%v prvním čtvrtletí na 886 milionů USD.V prvním čtvrtletí se rozdíl čistý úrok zmenšil na 2,02%, ve srovnání s 2,47%ve stejném období loňského roku.
Čistý úrokový výnos je důležitým ukazatelem pro měření ziskovosti finančních institucí.PNC předpovídá, že jeho čistý úrokový výnos se sníží o 4%na 5%z loňského roku. .
Ačkoli politika Federálního rezervního systému také přinesla výzvy velkým bankám. Banka jim pomohla lépe odolávat rizikům.Po Silicon Valley Bank, Bank Signature Bank a první a banka se v loňském roce uzavřela, klienti vzali hotovost od malých institucí a obrátili se na velké instituce.
Stojí za zmínku, že Fed minulý měsíc uzavřel plán finančního financování bankovního finančního financování (BTFP), který byl založen poté, co byl v loňském roce turbulentní regionální bankovní průmysl turbulentní, aby pomohl institucím uspokojit jejich potřeby likvidity.Bývalý předseda federálního pojištění vkladů Sheila Bair navrhl, aby Kongres obnovil další plán prováděný po finanční krizi, tj. Zárukou obchodního účtu.„Bojím se o několik (regionálních bank). Největším problémem je, zda vklady bez pojištění budou znovu ovlivněny kvůli selhání banky. Myslím, že to je skutečně největší výzva, která v současné době čelí regionálním bankám.“
Dopad na komerční nemovitost nebo nepřetržitý
Mnoho institucí Wall Street předpovídá, že se očekává, že banky ve Spojených státech ponechají více finančních prostředků, aby nahradily potenciální ztráty komerčních nemovitostí a prodaly více nemovitostních půjček.
Většina půjček pro domácnost byla vydána regionálními bankami.Od března 2022 způsobil cyklus zpřísnění Fedu mnoho bank, aby v portfoliu cenných investic v portfoliu investic cenných papírů měly obrovské ztráty ztrát v portfoliu investic do cenných papírů, včetně bankovek na podporu hypotečních úvěrů.
Zpráva o finanční stabilitě Federálního rezervního systému minulý týden zmínila riziko poklesu hodnoty komerčních nemovitostí, včetně nárůstu nedoplatků spotřebitelských dluhů a dalších známek rodinného tlaku.Fed varuje, že banky s vysokými komerčními nemovitostmi a spotřebitelskými půjčkami mohou utrpět větší ztráty.
Stephen Buschbom, ředitel poradenské společnosti Trepp, řekl: „Očekával jsem, že se zvýší více rezerv na úvěr. Nízká sazba pronájmu ztěžuje majiteli splácet hypoteční úvěr.Ve městech, jako jsou New York a San Francisco, čelí mnoho rodin.
Mezinárodní měnový fond ve své polovině „Globální zprávy o finanční stabilitě“ uvedl, že ke konci roku 2023 se podíl nefunkčních komerčních nemovitostních půjček v investičním portfoliu americké banky ve stejném období změnil z 0,4% rok na 0,81%.
Zpráva Arternative Credit ukazuje, že komerční půjčky na nemovitosti představují 13%závazků aktiv velké banky a 44%regionálních bank.Regionální bankovní index KBW, ovlivněný komerčními nemovitostmi, letos klesl o 13,5%ve srovnání s bankovním indexem S&P vzrostl o 6,8%.Globální hodnocení S&P v březnu snížilo vyhlídky pěti amerických bank, protože tlak na trhu s komerčními nemovitostmi může poškodit kvalitu a výkonnost aktiv banky.
Balt, místopředseda Federálního rezervního systému, na začátku tohoto roku uvedl, že regulační orgány úzce věnují pozornost riziku komerčních nemovitostí a zdůraznili, že banky musí být připraveny na řízení rizik.
Analytici předpovídají, že s loňskými zkušenostmi nemusí otevření bankovního průmyslu do komerčních nemovitostí způsobit větší turbulenci.
(Tento článek pochází z First Finance)
Zpráva/zpětná vazba

Related Post

MLS Football Jersey